Efektīvākā Google aizsardzība lietotājiem, kuri ir visvairāk pakļauti riskam

Papildu aizsardzības programma aizsargā personīgos Google kontus lietotājiem, kuri ir visvairāk pakļauti mērķtiecīgu uzbrukumu riskam, piemēram, žurnālistiem, aktīvistiem, uzņēmumu vadītājiem un politisko kampaņu komandām.

Kā iestatījums “Papildu aizsardzība” palīdz aizsargāt datus

Efektīvākā aizsardzība pret pikšķerēšanu, izmantojot drošības atslēgu

Izsmalcināts pikšķerēšanas uzbrukums var maldināt pat visuzmanīgākos lietotājus. Lai aizsargātu jūs pret šādiem apdraudējumiem, papildu aizsardzība ietver vairāk darbību nekā divpakāpju verifikācija — jums ir jāizmanto ne tikai parole, bet arī fiziska drošības atslēga, lai pierakstītos savā Google kontā.

Kas ir pikšķerēšana?
Pikšķerēšana ir bieži sastopama metode, kas var tikt izmantota, lai ar viltu iegūtu jūsu lietotājvārdu, paroli, divpakāpju verifikācijas kodu vai citu personas informāciju. Pikšķerēšanas uzbrukumi var notikt, izmantojot dažādus kanālus, tostarp e-pastu, tālruni, īsziņas vai lietotnes.

Kā papildu aizsardzība garantē aizsardzību pret pikšķerēšanu?
Ja izmantojat papildu aizsardzību un vēlaties pierakstīties savā Google kontā, jums ir jālieto ne tikai parole, bet arī drošības atslēga. Drošības atslēgas ir divpakāpju verifikācijas visdrošākais faktors. Pat ja kļūstat par tāda pikšķerēšanas uzbrukuma upuri, kurā tiek atklāts jūsu lietotājvārds un parole, bez vienas no drošības atslēgām neautorizēts lietotājs nevarēs piekļūt jūsu kontam.

Lai reģistrētos, jums ir jāiegādājas divas drošības atslēgas — viena bezvadu atslēga, kura ir jūsu galvenā atslēga, un viena rezerves atslēga. Citi ierastie autentifikācijas faktori, piemēram, kodi īsziņās vai lietotnē Google autentifikators, pēc reģistrēšanās vairs nedarbosies.

Lasīt vairāk

Lasīt mazāk

Datu aizsardzība, ierobežojot piekļuvi tiem

Reģistrējoties jaunu lietotņu vai pakalpojumu izmantošanai, jums dažreiz tiek lūgts piešķirt piekļuvi jūsu Google konta datiem. Parasti šādas darbības nav riskantas, tomēr prasmīgi uzbrucēji var uzlauzt lietotni vai pakalpojumu vai uzdoties par lietotni, lai varētu piekļūt jūsu personas datiem. Lai aizsargātu jūsu informāciju, izmantojot papildu aizsardzību, tikai Google lietotnes un noteiktas trešo pušu lietotnes var piekļūt jūsu e-pasta ziņojumiem un Diska failiem.

Šo pastiprināto drošības ierobežojumu dēļ var tikt ietekmēta dažu lietotņu funkcionalitāte. Lielākajai daļai trešo pušu lietotņu, kurām nepieciešama piekļuve Gmail vai Diska datiem, piemēram, ceļojumu izsekošanas lietotnēm, vairs nebūs atļaujas. Turklāt jūs varēsiet izmantot tikai pārlūkprogrammas Chrome un Firefox, lai piekļūtu tiem Google pakalpojumiem, kuros esat pierakstījies (piemēram, pakalpojumam Gmail vai Fotoattēli).

Apple lietotnes Mail, Calendar un Contacts, kā arī Mozilla Thunderbird arī turpmāk varēs piekļūt jūsu Google datiem.

Lasīt vairāk

Lasīt mazāk

Kā bloķēt ļaunprātīgu piekļuves mēģinājumu kontam, izmantojot papildu verifikācijas darbības

Lai piekļūtu jūsu kontam, krāpnieki bieži vien mēģina uzdoties par jums un ziņot par piekļuves zaudēšanu kontam. Lai garantētu visefektīvāko aizsardzību pret šāda veida krāpnieciskiem piekļuves mēģinājumiem, papildu aizsardzībā ir pievienotas identitātes pārbaudes papildu darbības, kas ir jāveic konta atkopšanas procesā.

Ja zaudēsiet piekļuvi kontam un abas drošības atslēgas, šo papildu verifikācijas prasību izpilde un konta piekļuves atjaunošana ilgs dažas dienas.

Lasīt vairāk

Lasīt mazāk

Izmantojiet papildu aizsardzību jau tagad!

Lai reģistrētos, jums ir jāiegādājas divas drošības atslēgas un jāreģistrē tās savā Google kontā.

Sākt darbu

Papildu aizsardzības programmā arī turpmāk tiks pievienotas jaunas drošības funkcijas, lai laicīgi novērstu drošības apdraudējumus.

Bieži uzdotie jautājumi

Bieži uzdotie jautājumi

Citus jautājumus un atbildes skatiet mūsu palīdzības centrā.

Izvērst visu

Sakļaut visu

Kāpēc ir nepieciešamas divas drošības atslēgas?

Lai reģistrētos, ir nepieciešamas divas drošības atslēgas. Tādējādi jums būs rezerves atslēga, ja pazaudēsiet galveno atslēgu. Galvenajai atslēgai ir jābūt bezvadu atslēgai, kuru var pievienot datoram un mobilajām ierīcēm.

Vai man ir vienmēr jānēsā līdzi drošības atslēga?

Iesakām vienmēr nēsāt līdzi drošības atslēgu gadījumam, ja izrakstāties no sava konta vai nepieciešams pierakstīties jaunā ierīcē. Tas nenotiks bieži. Tomēr neaizmirstiet paņemt vienu drošības atslēgu līdzi, ja dodaties ceļojumā.

Kas notiek, ja pazaudēju abas drošības atslēgas?

Ja joprojām esat pieteicies savā kontā, varat atvērt vietni account.google.com un reģistrēt šīs atslēgas zaudēto atslēgu vietā. Ja pazaudējāt abas drošības atslēgas un nevarat piekļūt kontam, jums būs jāiesniedz konta atkopšanas pieprasījums. Paies vairākas dienas, kamēr Google apstiprinās jūsu identitāti un piešķirs jums piekļuvi kontam.

Vēlos izmantot papildu drošības programmu savam darba kontam. Vai papildu drošības programmā var reģistrēt G Suite kontu?

Jā. Varat reģistrēt savu G Suite kontu programmā “Papildu aizsardzība” ar administratora apstiprinājumu. Noklikšķiniet uz pogas “Sākt darbu”, lai sāktu reģistrācijas procesu, un, ja jūsu administrators nav atļāvis reģistrāciju, varat nosūtīt viņam šos norādījumus.

Cik jāmaksā par reģistrēšanos papildu aizsardzības programmā?

Papildu aizsardzība ir bezmaksas pakalpojums. Lai reģistrētos, jums būs jāiegādājas divas drošības atslēgas. Drošības atslēgu cena atšķirsies atkarībā no izvēlētā modeļa. Lai skatītu ieteiktās atslēgas, noklikšķiniet uz pogas Sākt darbu.

Vai vēl neesat gatavs papildu aizsardzības izmantošanai? Lai uzlabotu sava konta drošību, varat arī ieslēgt divpakāpju verifikāciju.